top of page

LASTEKAITSEPÄEVA KONTSERT 1. JUUNI 2024
KOIDULA MUUSEUMI AIAS.

1. juuni on Rahvusvaheline Lastekaitsepäev.

Lapsed kogu maailmas on samaväärsed, olenemata nende rahvusest, nahavärvist või usulistest tõekspidamisest. Jana Trink Erakool korraldas 1. juunil Koidula Muuseumi aias lastekaitsepäevale pühendatud kontserdi, kuhu oli oodatud kõik erineva kultuuritaustaga lapsed ja nende pered.

Kontserdipäeva pärastlõunal sähvisid kontserdipaigas välgunooled ja vihma kallas nagu oavarrest. Kõik viitas sellele, et lastele mõeldud kontsert tuleb ära jätta. Rahvast aga kogunes peopaika aina enam ja enam ... Ja sadugi näitas vaibumise märke. Lavale astus erakooli juhataja Jana Trink, soovides kõigile kohaletulnutele ilusat lastekaitsepäeva ning lausus: "Me ei jäta kontserti ära! Laulame nii kaua kui ilm lubab ja kui sadu enam laulda ei luba, jätkame 22. augustil Villa Ammendes iseseisvumispäeva kontserdil sealt, kus täna pooleli jätame!"

Aga me ei jätnud pooleli. Laulsime hoopis päikese välja.

Tutvustasime kohaletulnuile oma kultuuri ja kultuuriväärtusi läbi laulmise, sest laulmine on oluline osa Eesti kultuurist. Meeleolu lõi ka esinemispaik, mis on killuke Eesti kultuuriloost ja kus veetis oma lapsepõlve meie Koidulaulik. Kontserdil kõlasid eesti keelsed laulud nii solistide, ansamblite kui ka kooride esituses. 

Juhendajad Jana Trink ja Tõiv Tiits.

Fotod Jonne Männamäe

Sündmust toetas Pärnu Linnavalitsus

bottom of page