ACUSTICA PRIMAVERA 2021

11. juunil toimus linnarahvale Jana Trink Erakooli pilliõppijate kevadkontsert Acutica Primavera. Kava oli läbilõige aasta jooksul õpitust. Esinejateks olid erinevas vanuses õpilased ja musitseeriti erinevatel pillidel nii sooloesinejatena, duodena kui ka koos ansamblite ja bändiga. Esitusele tuli 25 klassikalist muusikapala.

Sel aastal oli kontserdi ettevalmistus erakordselt raske ja nõudis nii juhendajatelt kui ka õpilastelt suuremat pühendumist ja pingutust. Kuni viimase hetkeni ei oldud kindlad, kas kontsert toimub ja kas saali lubatakse ka kuulajad. Oldi valmis ka veebikontserdiks. Kuna enamus tunde toimus veebis, tuli enne kontserti, kui lubati juba koos musitseerida, teha võimalikult palju järeleaitamistunde õpitu viimistlemiseks. Kontserdile eelnes reklaam  (plakatid, koduleht, FB) ja dekoratsioonide valmistamine.

Õpilastele andis esinemine pidulikumas õhkkonnas ja publiku olemasolul kindlasti juurde innustust tegeleda muusikaga edasi ja avardada nende silmaringi klassikalise muusika vallas.

Õpilaste juhendajad olid Merlin Madisson, Mall Pöial ja Jüri Kukk.

Üritust toetas Pärnu linnavalitsus.