top of page
POSTITUSED

ImproviSSSimo! Noored muusikud tõid oma helitööd kuulajate ette

ImproviSSSimo! Pärnu 765

8. aprillil 2016 Jana Trink Erakoolis

ImproviSSSimo! on pilliõpilaste omaloominguliste muusikapalade kirjutamine , muusikud toovad oma helitööd kuulajate ette omaloominguõhtul. Juba neljandat aastat oli teema „Minu Pärnu“.

Selleks, et oma mõtteid ja ideid noodikirjas väljendada, tuleb loomingule läheneda teise nurga alt kui valmisoleva teose mängimisel. Helilooming võib olla nii instrumentaalpala kui ka laul. Valminud muusikapalad köideti noodivihikusse, mille sai endale iga noor autor.

ImproviSSSimo! külalised olid sel aastal Kaisa ja Paul Neitsov, kes andsid noortele autoritele tagasisidet, jagasid oma kogemusi ning esitasid ka omaloomingut

Tänulike kuulajate esindajad Kaisa Neitsov, Jana Trink, Paul Neitsov tunnustasid noori autoreid järgmiselt:

“Lustlik lugu” - Loviisa Soosaar (11a)

kitarripala „Pärnu Rändlinnud ja Vändra Karu“, juhendaja Martin Tõkke

“Nagu päris filmimuusika” - Evert Kose (9a)

klaveripala „Luurekas“, juhendaja Mall Pöial

“Tubli algus” - Heleri Vahemäe (9a)

klaveripala „Rõõmus klaver“, juhendaja Mall Pöial

“Muusikaline jutustamisoskus” - Mirelle Valgemäe (10a)

klaveripala „Rannapargi värske kevad“, juhendaja Mall Pöial

“Artistlikkus” - Brit Paalandi (13a)

klaveripala „Suvemelu Pärnu rannas“, juhendaja Mall Pöial

“Õppinud meistritelt” - Peeter Hansen (17a)

„On the Coastline“, juhendaja Lukas Groen

Aitäh kõigile osalejatele ja külalistele!

ImproviSSSimo! fotosid vt galeriist

__________________________

Eelinfo 4. apr 2016

Noored muusikud toovad oma helitööd kuulajate ette reedel, 8.aprillil kell 17.00 (lauluklassis).

ImproviSSSimo! külalised on sel aastal Kaisa ja Paul Neitsov, kes annavad noortele autoritele tagasisidet ja jagavad oma kogemusi, kuidas viia oma muusika ja looming laiema kuulajaskonnani (s.h Hooandja toel)

Kolmel aastal oleme korraldanud pilliõpilaste omaloominguliste muusikapalade kirjutamise teemal „Minu Pärnu“, need kantakse alati ette omaloominguõhtul ImproviSSSimo!

Selleks, et oma mõtteid ja ideid noodikirjas väljendada, tuleb loomingule läheneda teise nurga alt kui valmisoleva teose mängimisel. Helilooming võib olla nii instrumentaalpala kui ka laul. Valminud muusikapalad köidetakse noodivihikusse, mille saab endale iga noor autor.

Kõikidel loomingulistel õhtutel oleme kutsunud külaliseks mõne huvitava muusikaga seotud inimese. Noortel oli võimalus 2013 aastal kohtuda lastelaulude kirjutaja, Paikuse Lasteaia muusikaõpetaja Kadi Sepaga. 2014 aasta kevadel oli noortel külas Tormi Kevvai- värsisepp, viisistaja, laulja, pillimängija ja näitleja. 2015 aastal jagas oma kogemusi viiuldaja ja muusikapedagoog Indrek Palu. Noored said teada kuidas külalised oma muusikuteed alustasid ja millega nad praegu tegelevad ning muidugi näpunäiteid, et saada omanäoliseks loojaks. Need üritused on jäädvustatud pildimaterjalina kodulehel sündmuste all www.janatrinkerakool.ee ja Pärnu Postimees 30.03.2015 http://www.parnupostimees.ee/3139473/jana-tringi-erakooli-opilased-esitasid-omaloomingut

ImproviSSSimo! 2016 külalisteks on Kaisa ja Paul Neitsov.

Kaisa Neitsov on Pärnust pärit noor laulja, kes alustas laulmist Toomas Volli käe all. Aastal 2013 lõpetas Kaisa Heino Elleri nim. Tartu muusikakooli pop/jazz laulu erialal. Ta on osalenud ansamblites JazZeppelin– tribute to Led Zeppelin ja Wilhelm (Eesti Laul 2014 finalist).

Kitarrist ja laulukirjutaja Paul Neitsov alustas muusikaõpinguid 14-aastaselt Heino Elleri nim. Muusikakoolis.

Ain Agana sõnul on Paul Neitsov noor ja andekas muusik, keda huvitab pillimänguoskuse arendamine. Neitsov on mitme Eesti muusikamaastikku rikastava ansambli liige ning hinnatud koostööpartner erinevatele solistidele.

Parajasti mängib kitarrist ansamblites Wilhelm (Noortebänd 2013 finaalis ja Eesti laul 2014 finaalis, Eesti Laul 2015 poolfinaalis). Margus Vaher & Alkeemikud, La Cosa Nostra ja annab arvukalt kontserte duona koos Margus Vaheriga, mängib alates jaanuarist Svjata Vatras. Sekka on sooloesinemisi ning muid põnevaid projekte.

Preemiaid noorel kitarrimängijal jagub: nimelt võitis Paul Neitsov mitmel korral Viljandi pärimusmuusika keskuse korraldatud võistumängimisel parima näppepillide mängija auhinna. 2013. aastal pälvis ta aga Elleri kooli rütmimuusika osakonna omaloominguvõistlusel ERMO parima instrumentalisti auhinna.

Kaheksandal Viljandi kitarrifestivalil 2015. a anti taas välja Tiit Pauluse nimelise noore kitarrimängija preemia - Paul Neitsovile.

https://www.youtube.com/watch?v=E-9o5MvHdNA

https://muusikaplaneet.wordpress.com/2016/03/23/neitsovisoolo/

Fotol ImproviSSSimo! 2015 osalejad.

ARHIIV
bottom of page