KODULAULUD 2021

Sel poolaastal pole lubatud kontserte korraldada. Kui puuduvad kontaktõppe võimalused rühmas ja esinemisvõimalused kontserdi- saalides, tuleb leida teisi võimalusi arenemiseks.                                                                                                                                                  Piirangute ajal muutsime koolis muusikaklassi kapitaguse helistuudioks. Seal salvestati talveperioodil õpetaja Jana Tringi juhendamisel 26 laulu. Iga laulu viimistlemine võttis palju aega, pidevalt tuli uurida ja omandada uusi oskusi. Selleks täiendati oma teadmisi professionaalse virtuaalse helistuudio Cubase 10 tarkvara kasutamisel, mis võimaldab hõlpsasti ja kvaliteetselt salvestada vokaale või instrumente ning miksida ja masterdada erinevas žanris muusikat. Noor, entusiastlik lauluõpetaja Merlin Madisson, kes on õppinud helitehnoloogiat, jagas oma teadmisi kolleegidega  ning õpihimuliste laululastega. Videote filmimiseks ettevalmistusi tehes tuli salvestatud materjal hiljem töödelda ja miksida.

Ka kevad ei toonud piirangute osas leevendust. Õpetaja Merlini miksitud salvestised saadeti õpilastele harjutamiseks ja siis tuli see kõik üles filmida, et pusletükkidest saaks kaunis pilt.

Puud veel raagus, veidi päikest, pilvesagarad ja vinge meretuul. Selliste kevadilmadega otsiti erinevaid kohti looduses, kus kõik filmilindile jäädvustada. Lauluõpetaja Jana Trink muutus mitmeks nädalavahetuseks filmirežissööriks ja operaatoriks. Nii valmis laulustuudio projekt „Kodulaulud“. Laule esitavad Jana Trink Erakooli laulustuudio solistiõppe õpilased.

Õpilasi juhendas, laulud salvestas ja videod filmis Jana Trink.

Helifailid miksis Merlin Madisson.

Siin need salvestatud ja filmitud laulud on. Neid tuleb veel juurde, sest filmimised jätkuvad.

Elsa-Maria Laanepõld.png
Ander Hiiemäe.png