JANA TRINK ERAKOOL alustab oma 33. õppeaastat.

Pärnu linnas tegutsev huvikool sai alguse 1991.a Noorte Perspektiivseltsi "Juku ja Juhan" nime all. Alustasime inglise keele huviringidega lastele ning täiskasvanutele, hiljem lisandusid muusikaringid. Eesti Vabariigi Haridusministeeriumilt sai huvikool esimese koolitusloa 15.septembril 1999. Kõik praegused õppekavad on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis. Tasutud õppemaksu saab näidata tuludeklaratsioonis koolituskuluna, mis vastavalt tulumaksuseadusele kuulub mahaarvamisele tuludest.

Käesoleval õppeaastal on lastel, koolinoortel ja täiskasvanutel võimalik omandada teadmisi ja täiendada oma oskusi võõrkeelte (inglise, saksa, soome, rootsi, norra, vene, eesti, hispaania, itaalia ja prantsuse keel) ja muusikaosakonnas (instrumendiõpe, bändid ja ansamblid, laulustuudiod, solistiõpe ning nooditundmine). Huviliste olemasolul pakume õpiabi ja konsultatsioone reaal- ja humanitaarainetes.

Juba aastaid toimub suviti lastele ja noortele suunatud Suveakadeemia, mis pakub meelelahutuslikke ja arendavaid tegevusi. See projektipõhine ettevõtmine on Pärnu linna ja maakonna laste hulgas väga populaarne ja oodatud. Meie kooli laululapsed osalevad mitmetel lauluvõistlustel, meil on kenad saavutused Sügisulul ja Solistical, Laulukarussellil ja Tähtede laval Eesti Televisioonis.

Kooliaasta tähtsündmused on aastalõpul kõiki kursuseid haarav “Jõulunädal ehk koridori kokkutulek”, talvine “Pilliõppijate talvekontsert”,  oma oskusi proovilepanev omaloomingu konkurss “ImproviSSSimo” ja muidugi suurejoonelised Eesti Vabariigi sünni- ning taassünni päeva tähistavad muusikalised etendused ning “Emadepäeva muusikakohvik”.

JTEK on Töötukassa koolituskaardiparner, meil on pikaajaline koolituskoostöö paljude Pärnu piirkonna asutuste ja ettevõtetega.

Õpilaste ja õpitavate erialade arv huvikoolis on pidevalt kasvanud.

Oleme uhked oma õpilaste edusammude üle ning püüame alati leida õpetajateks parimaid oma ala asjatundjaid, keda iseloomustavad põhjalikud teadmised oma ainevaldkonnas, paindlikkus ning sallivus, õpimotivatsiooni toetav suhtumine, optimism ning hea huumorimeel.

Iga kursus on kui kvaliteetne rätsepaülikond, mis on loodud just igaühe vajadusi ning soove arvestades, järgides klassikalist joont ning samas ka kaasaegset metoodikat. Meie kooli on oodatud olenemata vanusest kõik, kel jätkub soovi õppimiseks ja oma maailma avardamiseks.

Kohtumiseni!

Jana Trink