top of page
Jankel.jpg
Jankel 2.jpg

MUUSIKATEATER  JANKEL

 

Teatritrupp Jankel tegutseb aastast 2013. Jankel on muusikateater, kus etendatakse minimuusikale. Trupis mängivad koos erinevas vanuses lapsed ja noored

Trupp on saanud oma nime asutaja, Jana Trink, lapsepõlve hüüdnime järgi. Tegelikult on Jankeleid kaks – lastetrupp ja noortetrupp. Paljud, kes alustasid 6 -7 aastaselt lastetrupis, on sirgunud juba neidudeks-noormeesteks ja tegutsevad Jankeli noortetrupis.

Esimestega lavastatakse toredaid lastetükke, milles on palju äratundmisrõõmu. Nendega on Suveakadeemia raames välja toodud "Mängime Pöial-Liisit”,  “Mängime Hansu ja Gretekest”, "Mängime Bullerby lapsi", "Mängime Buratinot" ja "Mängime imelast". Laste eestvedamisel sai kaante vahele "Printsesside kokkutulek". Kokku on pandud ka põimik "Olku jääv meile päike!", kus kõlavad  Olav Ehala laulud.

Suurematega on võetud ette tõsisemad teemad. “Õige valik..”- meenutus Raimond Valgrest ja “Kui mind enam ei ole…”- tagasivaade Urmas Alenderi elule ja loomingule. Väljakutsena on ootamas veel mitu muusikalis-sõnalist lavastust, mis pakuvad avastamismisrõõmu nii tegijatele kui ka vaatajatele.

 

JANKELI üheks missiooniks on viia teatritegemine lastele ja noortele lähemale, tekitada ja säilitada huvi kultuuri vastu.

Esinemispaikadeks on olnud lasteaiad, koolid, Ruila Mõis, Pikavere Kultuurikoda, Iloni Imedemaa Haapsalus, teater Endla, Pärnu Kontserdimaja, restoran Cafe Grand, Nasva Kultuurikeskus ja Strand SPA & Konverentsihotell. Esinemas on käidud Augustiunetusel, festivalil Lapseõlvemaagia, sünnipäevadel, tähtpäevadel ja tänuüritustel. Plaanis on juba suuremad lavastused ja esinemised.

 

Etendused aitavad lavaküpseks teha juhendajad Jana Trink ja Heli Tammsalu.

 

Teatritrupp Jankel on MTÜ Priimus kollektiiv.

bottom of page