ÕDUS JÕULUEELNE KLAVERIÕHTUPOOLIK 15.DETSEMBER 2017

Jõulude eel kutsusid Jana Trink Erakooli klaveriõppijad oma külalised õdusaks õhtupoolikuks koolimajja esimesel poolaastal õpitud klaveripalasid kuulama..

Juhendaja: Mall Pöial

Fotod: Külly Selberg

JÕULUEELNE ARNE OIDI LAULUDE KONTSERT 2017

Jana Trink Erakooli lauljad 15. detsembril 2017 Raeküla Vanakooli Keskuse saalis.

Jõulueelsel kontserdil esitasid laulustuudio Mudil 1, Mudil 2, Laul 1, Laul 2 ja Laul 3 lapsed helilooja Arne Oidi laule.

Juhendajad: Jana Trink, Tõiv Tiits

Fotod: Malle Jürgens

ACUSTICA PRIMAVERA 2017

Jana Trink Erakooli pilliõppijate kevadkontsert.

Pärnu Raekoja saal, 26.mai 2017.

Traditsiooniks saanud kontserdil kõlasid II poolaastal õpitud klassikalised muusikapalad. Sekka ka mõni rahvaviis ja omaloodud meloodia.

Juhendajad: Mall Pöial, Katrin Kokk, Jüri Kukk ja Lukas Groen.

EMADEPÄEVA MUUSIKAKOHVIK 2017

Strand SPA & Konverentsihotelli Jurmala saal, 13.mai 2017

Kümmnendat korda toimus Jana Trink Erakooli korraldatud Emadepäeva muusikakohvik.

Oma lauludega rõõmustasid emasid - vanaemasid kõik Jana Trink Erakooli laulustuudiote õpilased, alates kolmeaastastest mudilastest ja lõpetades täiskasvanutega. Korraldusele aitas kaasa naiskoor Põllepaelad oma laulude ja juba traditsiooniks saanud heategevusliku koogivalmistamisega.

Juhendajad: Jana Trink, Mirell Jakobson ja Tõiv Tiits, vahetekstid : Heli Tammsalu

KONTSERTETENDUS LEELO-LEELO 2017

Pärnu teatris Endla

Kontsertetendus „Leelo-Leelo” võttis Leelo Tungla sõnatuks

19. veebruar 2017 Pärnu Postimees, reporter Silvia Paluoja, foto-ja videoreporter Madis Sinivee

"Olen väga liigutatud, ma kirjutan sellest, ma ei ütle midagi, see läheb hinge,” rääkis Leelo Tungal täna, kui teda paluti Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud kontsertetenduse „Leelo-Leelo” lõpulaulu järel Pärnu Endla teatri suurele lavale.

Käes äsja kingitud kimp valgeid roose, tänas luuletaja, kirjanik ja prosaist ligemale 150 väikest, veidi suuremat ja täiskasvanut, kes tegid kaasa sihtasutuse Pärnu Vabahariduskeskus korraldatud kontsertetenduses, mis oli pühendatud Eesti saatusele läbi nelja põlvkonna naiste loo ja kus kõlasid ainult Leelo Tungla tekstidele loodud laulud.

Leelo Tungla vanaema Mari Israel oli ilmale toonud 14 last ja küüditati 84aastasena Siberisse ning jäigi võõrasse mulda. Päevakangelase ema oli samuti keerulise saatusega ja ega tema tütrelgi kerge olnud, seepärast ütles ta, et iga pere lugu võiks olla Eesti ajalugu.

Kontsertetenduse avasõnad lausus Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, kes rääkis, et Eesti on nagu kodu, kus me elame ja mis meid hoiab ja kaitseb, aga me peame tedagi hoidma ja omavahel sõbralikud olema.

Viimse istekohani Endla saali ja rõdu hõivanud publikule esinesid Jana Tringi erakooli laulustuudio lapsed, kes kandsid sinimustvalget riietust. Väikesi lauljaid juhendasid Mirell Jakobson, Jana Trink ja Tõiv Tiits. Laval olid Janne Ristimetsa tantsustuudio, naiskoor Põllepaelad, ajaloolise sündmustiku vahetekste lugesid Marilis Lembit, Märten Mägi ja Elmar Trink. Üllatusesinejana astus lavale Kaire Vilgats.