KLAVERIÕPPIJAD KÜLAS ÜLEJÕE LASTEAIA MUDILASTEL

27. aprillil 2018 toimus väike  meeleolukas kontsert Pärnu Ülejõe Lasteaias. Jana Trink Erakooli muusikaosakonna klaveriõpilased käisid lasteaias külas ja tutvustasid mudilastele pillimängu.

Väike hommikukontsert pakkus rõõmu nii esinejatele kui ka kuulajatele. Rõõmsalt tantsiti muusikasaatel karuoti tantsu ja lauldi sepapoiste kaanonit.

Musitseerisid õpetaja Pöial Malli õpilased Mirelle-Liis Jõerand, Kiara Kappak, Kirke-Kristiina Tempel, Triin Kuusaru, Markus Post, Evert Kose ja Karina Gazizova.

EMADEPÄEVA MUUSIKAKOHVIK 2018

Laupäeval perega muusikakohvikus!

Üheteistkümnes EMADEPÄEVA MUUSIKAKOHVIK  laupäeval, 12. mail Strand Spa & Konverentsihotelli Jurmala saalis.

Esinesid Jana Trink Erakooli lauljad ja esitati Märt Hundi, Margrit Kitse, Airi Liiva ning Juhan Trumpi laule.

Kaasa lõi naiskoor Põllepaelad.

Kohvik oli avatud kl 14.00 - 19.00.

Maiustusi pakkusid Põllepaelte lauljad.

EESTI A ja O

Pärnu kontserdimaja 2018

Unustamatu aastapäevatervitus kõlas Arne Oidi lauludega

Poolteistsada pakki taevasinises paberis valge lehviga nagu Pärnu linna lipu värvid – selliste kingitustega astusid pühapäeva õhtul kontserdimaja lavale lapsed, kes pakkusid paaritunnise unustamatu elamuse helilooja Arne Oidi laule esitades.

Koduriigi suurjuubelile pühendatud kontserdi "Eesti A ja O" kavas tegid kaasa Jana Tringi erakooli laulustuudio lapsed, naiskoor Põllepaelad, Janne Ristimetsa tantsustuudio ja suupilliansambel Piccolo. Harivaid vahetekste ennast rahva südamesse kinnistanud helilooja Oidi elust ja loomingust luges Elmar Trink, meenutades loomeinimest, kelle 90. sünniaastapäeva tänavu tähistame ja kelle laulud ei ole jäänud unustuse jõele.

Oidi laulud kõlavad põlvkondi nagu kõige pisemate esituses "Jänku jenka" või "Kaks otti", aga need võluvad nende vanemaidki, olgu näiteks "Suveöö" või "Minu südames sa elad".

Riigi aastapäevale pühendatud kavas kõlas Oidi 32 viisistatud laulu, neist eelviimasena "Tsirkus", milles laval keerles tõeline tsirkus akrobaatiliste numbritega.

Etteasted lõpetas tantsule kutsuv "Perekonnavalss", mis on nii levinud, et selle loojale Oidile me enam ei mõtlegi, nagu oleks tegemist üldrahvaliku loominguga. Lõõtsa tõmbas laval Margus Luur, sest see pill käib Eesti rahva pidudega kokku.

Suurepärane, üksikasjadeni viimistletud esitus ning huvitavalt tekstiga põimitud laulud ja tantsulised etteasted on Jana Tringi erakooli ja tema mõttekaaslaste meeleolukas ja südamlik sissejuhatus Eesti Vabariigi peonädalasse selle riigi sünnilinnas Pärnus. Ja vaid korraldajad, lapsevanemad ja esinejad teavad, millist eeltööd selline kontserdikava neilt kõigilt nõudis. Publik ei tahtnud lavatäit igas eas esinejaid minema lasta. Tänutundest.

Silvia Paluoja, reporter

fotod Urmas Luik

PILLIÕPPIJATE TALVEKONTSERT 19. JAANUAR 2018

Pilliõppijate talvekontserdil esinesid Jana Trink Erakooli kitarri- ja klaveriõppijad, löökpilliõpilased ja täiskasvanute bänd.

Esitustest on olemas õppevideod (kooli facebook'i grupis)

Juhendajad: Mall Pöial ja Ulrika Perelma (klaver), Jüri Kukk (kitarrid, bänd), Raivo Tammoja (löökpillid)

Fotod: Merle Pulk, Ester Kose