POSTITUSED

Emadepäeva muusikakohvik. Tervitame ja täname emasid.

Updated: May 13, 2021

Mai 2021

On muusika, on laul, on koogid, on kohv. On emadepäeva eelne laupäev.

Aastaid on Pärnu Strand SPA & Konverentsihotelli Jurmala saal ühel kaunil laupäeval muutunud muusikakohvikuks. Saal on kaunistatud, seina ääres pikk laud kookide-tortide-küpsetistega, päeva jooksul astub kohvikust läbi sadu külastajaid, kõlab kaunis muusika ja südamest tulev laul. See kõik on mõeldud rõõmustamaks maailma kõige olulisemat inimest – EMA.

13 aastat on Jana Trink Erakool kutsunud peresid Emadepäeva muusikakohvikusse, et oma lauludega külastajaid rõõmustada. Lavalaudadele on sel päeval astunud üle saja laulustuudio laulja, mudilastest täiskasvanuteni, lisaks külaliskollektiivid. 5 tundi, 6 tundi, 7 tundi – täpselt nii kaua, kui kõik laulud lauldud ja külastajaid jätkunud. See on olnud traditsiooniline päev, see on olnud oodatud päev.

Juba esimesel koroonakevadel tuli emadepäev teisiti. Kohvikud olid suletud ja pered pidid viibima kodudes. Külaskäigud olid keelatud. Nii mõnigi ema pidi tähtsat päeva lastest eemal tähistama. Et veidigi kurba kevadesse rõõmu tuua, kolis muusikakohvik virtuaalsesse maailma. Lapsed olid oma laulud õpetajate juhendamisel selgeks õppinud ja kodudes üles filminud. Naiskoor Põllepaelad oli oma koogid valmis küpsetanud ning üles pildistanud ja nii avanes Jana Trink Erakooli kodulehel virtuaalne muusikakohvik:

Jälle on aasta möödas. Nii palju on muutunud. Nii vähe on muutunud. Pidasime nõu, harjutasime, lootsime viimase hetkeni, et saame traditsioonide juurde tagasi pöörduda, kuid peame varuma veel veidi kannatust, et kohtuda.

Pühapäeval on emadepäev ja meie harjutame ikka edasi, et juuni alguses oma laulud teile laulda Koidula muuseumi aias.

Olgu kõik päevad täis muusikat ja õnne, naeru ja armastust.

Ilusat emadepäeva ja kohtumiseni!

ARHIIV